Polskie dni w Folgarii i zawody Koziołka Matołka

Legendarne zawody narciarskie dla dzieci po raz pierwszy zawitają do Włoch. W sezonie Zima 2016 odbywać się będą w ramach polskich, rodzinnych dni w Folgarii …

Zawody Koziołka Matołka

Zawody Koziołka Matołka to legendarne już zawody narciarskie dla dzieci, których historia sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. To świetna zabawa dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat połączona ze sportową rywalizacją maluchów odbywającą się na stoku. Podczas zawodów Koziołka Matołka swoje pierwsze narciarskie i łyżwiarskie kroki stawiało wielu polskich olimpijczyków.

W nadchodzącym sezonie narciarskim, zawody Koziołka Matołka po raz pierwszy w swojej historii odbędą się poza granicami Polski, we włoskiej Folgarii. Impreza połączona będzie z polskimi dniami w Folgarii i  testami sprzętu narciarskiego marek Salomon i Atomic.

Polskie dni w Folgarii

Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Oprócz zawodów dla najmłodszych przewidziane są też konkurencje dla rodziców. Narciarskie mamy powalczą o puchar Panny z Mokrą Głową, a ambitni ojcowie będą mieli okazję przywieźć z wyjazdu trofeum Szatana z Siódmej Klasy. W programie są również szkolenia narciarskie pod okiem polskich instruktorów i szereg animacji dla całych rodzin.

  • To naprawdę super zabawa i świetna atmosfera, a przede wszystkim znakomita atrakcja dla maluchów – mówi jeden z najlepszych polskich skoczków – Maciej Kot
  • To tutaj stawialiśmy pierwsze kroki na nartach – dodaje jego brat Jakub.

Polskie dni w Folgarii odbędą się w dniach od 6 do 13.03.2016, a wyjazdy realizowane będą w cyklach z siedmioma lub czterema noclegami na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.