Wieżyca wyciągi narciarskie niedaleko Gdańska

Kto mówił, że na Pomorzu nie można jeździć na nartach ? Może nie są to stoki włoskich Dolomitów ale już na weekend, rozgrzewkę lub przygotowanie kondycyjne do dłuższego wyjazdu w wyższe góry Wieżyca jest miejscem idealnym. Szczególnie dla narciarzy z województwa pomorskiego ? do Gdańska jest ok. 45 km. Wieżyca wyciągi narciarskie na Pomorzu – napisz swoją opinię.

Wieżyca wyciągi narciarskie

Na miejscu znajdziemy 4 wyciągi, wyciąg dla początkujących oraz wyciąg do snowtubbingu. Trzy wyciągi znajdują się na pierwszej górce z trasami o długości do 300 metrów. Trasy są dobrze przygotowane przez ratrak, w razie konieczności naśnieżane oraz oświetlone dzięki czemu ?szusować można do godziny 21:00. Ok. 150 metrów powyżej znajduje się 4 wyciąg, nieco krótszy i gorszy technicznie jednak zazwyczaj jest tu dużo mniej ludzi. Może się zdarzyć, że będziecie jedynymi lub jednymi z nielicznych narciarzy na trasie. Ma to szczególne znaczenie dla osób początkujących, którym już znudziła się ?ośla łączka?, a jeszcze nie czują się na tyle pewnie by lawirować pomiędzy innymi narciarzami.

Wieżyca zimą
Wieżyca wyciągi narciarskie niedaleko Gdańska

Przy stokach znajduje się duży parking, bar z napojami ciepłymi (bardzo dobre grzane wino) i zimnymi oraz drobnymi przekąskami. Tuż obok bardzo zadaszony grill, przy którym można się ogrzać, przygotować własne gorące przekąski czy po prostu chwilę odpocząć przy stoliku.

Więcej informacji o wyciągach narciarskich na Pomorzu  w serwisie Przedszkola Narciarskie.pl

Wieżyca wypożyczalnia sprzętu

Jeżeli nie posiadacie własnego sprzętu skorzystać możecie z usług wypożyczalni, w której mieści się również serwis narciarski. Niestety sprzęt jakości średniej a ceny dość wysokie. Za komplet zapłacicie 20 zł do 2 godzin lub 40 zł za cały dzień, a biorąc same narty + kijki  tylko …. 20 zł do 2 godzin lub 35 zł/dzień.

Jeśli więc zamierzacie przyjeżdżać częściej lub jeździć dłużej niż przez kilka dni, a nie chcecie wydawać majątku na nowy komplet warto wcześniej przyjrzeć się cenom sprzętu używanego. W komisach, na giełdach narciarskich lub np. na allegro narty zbliżone do oferowanych w wypożyczalni można dostać już za 50-100 zł. Dla początkujących są to najczęściej modele całkowicie wystarczające. Dla lepiej jeżdżących można  „ustrzelić” modele od 150-300 zł.

zobacz też Czy warto kupować nowe narty ?

Szkółki narciarskie w Wieżycy

Stawiający pierwsze kroki na jednej lub dwóch deskach mogą skorzystać z usług instruktora szkółki narciarskiej. Dla jednej osoby to koszt w wysokości 40 zł za godzinę. Przy grupie 4 osób 25 zł za godzinę.

Nie jest to niestety miejsce tanie. Karnety sprzedawane są w pakietach po 10 wjazdów w cenach od 7 zł za karnet dla początkujących do 20 zł w weekendy i święta za pozostałe wyciągi. Jak łatwo policzyć osoby godne zjazdów mogą tu zostawić nawet i 150-200 zł w ciągu dnia na same wyciągi.

Wieżyca wyciągi narciarskie
Wieżyca wyciągi narciarskie

Wieżyca wyciągi narciarskie – noclegi przy stokach

Nie ma natomiast problemów z noclegami. Przy samym wyciągu znajduje się kilka gospodarstw agroturystycznych i pokoi gościnnych w cenach od 25 zł/os. Następne ośrodki znajdują się ok. 800 m w stronę Krzesznej. Tam również można dokonać zakupów w dobrze zaopatrzonych sklepikach. Jeśli tu zabraknie miejsc do spania to wystarczy pojechać kilka kilometrów w stronę Ostrzyc bądź Kościerzyny, żeby znaleźć kolejne kwatery.

wieżyca wyciągi narciarskie niedaleko Gdańska
Piękny poranek w Wieżycy – z balkonu z jednej strony wyciąg, z drugiej jeziora raduńskie

Jak dojechać do Wieżycy

Dojazd nie stanowi większego problemu. Powinny wystarczyć Wam dobre opony zimowe i odrobina zdrowego rozsądku ? drogi bywają tu wąskie, śliskie i kręte. W wyjątkowo śnieżne zimy mogą się natomiast przydać również łańcuchy.

Przy braku śniegu na asfalcie we znaki może się wam natomiast stan nawierzchni i liczne dziury szczególnie na lokalnych drogach dojazdowych. Chwilami drogi przypominają prawdziwy ser szwajcarski ale do tego niestety wszyscy się już zdążyliśmy przyzwyczaić. Nie sugerujcie się również pogodą panująca kilkadziesiąt kilometrów dalej. Ze względu na ukształtowanie terenu i wysokość może się okazać, że w miejscu Waszego wyjazdu będzie świeciło słońce, a po śniegu już prawie nie będzie śladu podczas gdy w okolicach Wieżycy spotkacie prawdziwą, piękną zimę.

Po nartach warto również pospacerować okolicznymi szlakami. Przy bezchmurnej pogodzie i mrozie piękny widok zamarzniętego jeziora Ostrzyckiego podziwiać będziecie mogli z drogi wiodącej do Krzesnej (zapraszamy do galerii zdjęć). Wspaniała panorama rozciąga się również w okolicach Brodnicy, z krzyżówki na Bytów ? Kartuzy. Przy ładnej pogodzie warto poświęcić jeden poranek lub popołudnie i wybrać się tam na krótką wycieczkę (ok. 10 km i przygotowany punkt widokowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.