Gdzie jest śnieg, gdzie już można jeździć na nartach ?

Na Pomorzu spadł pierwszy śnieg w tym roku więc postanowiliśmy z tej okazji sprawdzić gdzie jest śnieg i gdzie można już jeździć na nartach. Kilka regionów otworzyło już swoje podwoje dla narciarzy, a widoki z kamerek bywają bardziej niż obiecujące 😉

Rusin Ski lekko zabielone

Najgorzej jest na polskich stokach. Tu jeszcze chyba nikt nie rozpoczął sezonu narciarskiego. Odrobinę śniegu jest już na stokach Rusin Ski w Bukowinie. Natomiast jeszcze zdecydowanie za mało, żeby wpuścić pierwszych narciarzy.

W Czechach już można jeździć

Zdecydowanie bardziej biało jest u naszych południowych sąsiadów. W czeskich Karkonoszach można już jeździć między innymi na Czarnej Górze, która udostępniła narciarzom 4 z blisko 18 kilometrów tras narciarskich – kamera online Również w ośrodku Pec pod Snezkom mimo temperatur na plusie można jeździć na 5 km tras narciarskich natomiast warunkom daleko jeszcze do idealnych.

Polskie Szkółki Narciarskie

Gdzie na narty w Austrii ?

Region Patcherkofel koło Innsbrucka planuje otwarcie sezonu narciarskiego na 19.12.2015 i na stokach powoli zaczyna być biało.

 

Natomiast bez problemu można już jeździć na pobliskim lodowcu Stubai, na którym otwarta jest większość tras, a pokrywa śniegu przekracza 100 cm. Więcej śniegu jest w Austrii tylko w ośrodkach: Feichten i Fendels – ok 127 cm, Flattach – 140 cm, Langenfeld – 132 cm, Mallnitz – 140 cm, Oetz – 132 cm, Solden – 132 cm czy Zillertal – 110 cm

 

Włochy – gdzie jest śnieg ?

Na włoskich stokach nie jest tak różowo (chociaż lepszym określeniem byłoby w tym przypadku tak biało 😉 jak w Austrii. W większości z nich widoki w dolinach przypominają bardziej piękną wiosnę niż białą zimę ale na stokach, niemal wszędzie leży już przynajmniej 30-50 cm śniegu, a mocno ujemne temperatury w nocy umożliwiają naśnieżanie także ci, którzy na otwarcie sezonu narciarskiego wybierają się do Włoch mogą spokojnie zacząć już ostrzyć narty.

Najwięcej śniegu jest we Włoszech w ośrodkach: Alpe Siusi, Maso Corto, Cerwinia czy Moena – wszędzie na stokach leży już od 40 do 80 cm śniegu.

Widoki z kamer we włoskich ośrodkach narciarskich znajdziecie np tutaj

Przedszkola Narciarskie życzą udanych pierwszych zjazdów i przynajmniej takiej ilości śniegu i tak pustych tras jak na zdjęciu 😉 a jeśli macie informacje z innych regionów to zapraszamy do podzielenia się wiedzą.

Gdzie jest śnieg ?

Gdzie jest śnieg ?
Gdzie jest śnieg ? Jeśli wiecie to podzielcie się informacjami

(informacje o ilości pokrywy śnieżnej podajemy za serwisem snowtrex.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *