5 ciekawych wyjazdów na narty w Austrii ze szkoleniem

Sprawdziliśmy dokąd w sezonie Zima 2016 będzie można pojechać by skorzystać ze szkoleń narciarskich, szkółek i opieki polskich instruktorów nad dziećmi. Tych pięć ofert baczniej przykuło naszą uwagę. Zobacz ciekawe oferty na narty w Austrii ze szkoleniem …

Innsbruck – hotel Bon Alpina – wszystko w cenie

Ta oferta zaciekawiła nas szczególnie. Po pierwsze, ze względu na bogaty program szkoleń zawartych w cenie wyjazdu. Bez dodatkowych opłat skorzystać można bowiem ze szkolenia narciarskiego i snowboardowego dla dorosłych oraz z całodziennego programu dla dzieci (od 4 lat). Organizatorzy zapewniają również, że animatorzy i polscy instruktorzy zaopiekują się uczestnikami wyjazdu również po nartach.

Po drugie, ze względu na dobry hotel, w którym zakwaterowani są uczestnicy i jego lokalizację: blisko stoków narciarskich i w niewielkiej odległości do malowniczego Innsbrucka, do którego można dojechać w kilka minut środkami komunikacji publicznej.

A trzecim argumentem była cena. Wysokie zniżki dla dzieci, szkolenia i karnet narciarski wliczone w cenę wyjazdu powodują, że finansowo jest to bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla rodzin z dziećmi w wieku do 6 lat, które za cały pakiet płaca tylko 650 zł (ze szkoleniami i karnetem !) Co prawda karnet umożliwia jazdę tylko na stokach pobliskiego regionu narciarskiego – Patcherkofel ale to i tak 20 km tras narciarskich z widokiem na m.in. Stubai …

Cena od 2790 zł – w cenie zakwaterowanie, wyżywienie, karnet i program szkoleń, terminy od stycznia do marca zobacz

Brixental – narty w Austrii ze szkoleniem – autokarem

Tras narciarskich nie zabraknie tym, którzy zdecydują się na wyjazd na narty w Austrii ze szkoleniem organizowany przez gdańskie biuro podróży Kompas. Brixental to największy, połączony ośrodek narciarski w Austrii. Na jednym karnecie można korzystać z ponad 250 km tras narciarskich obsługiwanych przez 90 kolejek i wyciągów.

Na miejscu można skorzystać ze szkoleń narciarskich dla dorosłych i szkółek narciarskich dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Niestety w tej ofercie za szkolenia trzeba zapłacić dodatkowo: dorośli 400 zł od osoby, dzieci 500 zł. Dodatkowo płatny (230 euro za os dorosłą) jest też karnet narciarski no i z pensjonatu Forellenhof, w którym zakwaterowani są uczestnicy do kolejki linowej Brixental jest ok 15 km. No ale te 250 km tras …

Cena 1899 zł + szkolenia i karnet, w cenie transport autokarem z Gdańska. Jeden termin: 20-27.02.2016

Austria – Zillertal – żłobek i szkółki dla dzieci od 3 lat

Tą ofertą mogą być zainteresowane osoby wyjeżdżające na narty z zupełnie małymi dziećmi. Oprócz szkoleń narciarskich dla dzieci 3-5 lat i 6-12 lat organizator zapewnia również profesjonalny żłobek dla najmłodszych, w którym można zostawić maluchy na czas szaleństw na stoku.

Zakwaterowanie dostępne jest w trzygwiazdkowym hotelu Schönmoosalm położonym ok 3 km od najbliższych wyciągów lub czterogwiazdkowym Edelweiss Gerlos, który od najbliższych wyciągów dzieli ok 12 km.

Niestety tutaj również karnet narciarski i szkolenia płatne są dodatkowo, a koszt 5 dniowej szkółki narciarskiej dla dzieci to aż 250 euro.

Ceny: od 763 euro (ok 3200 zł) za os w hotelu Gerlos i od 504 euro (ok 2100 zł) za os w hotelu Schonmoosalm + karnet i szkolenie. Dostępne terminy to od 16/01, 06/02 i od 13/02 – szczegóły

Dachstein – szkolenia i szkółki w cenie

Kolejna ciekawa propozycja to wyjazd narciarski do czterogwiazdkowego hotelu Gutjahr w rejonie Dachstein West. Tu szkolenia zarówno dla dzieci jak i szkółki dla dorosłych dostępne są dla wszystkich bez dodatkowych opłat. Hotel położony jest ok 11 km od wyciągów, które dają dostęp do ok 77 km tras narciarskich. Plusem oferty jest również basen w hotelu i wieczorne animacje. Program szkoleń przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat.

Karnet narciarski płatny jest dodatkowo – ok 193-209 euro w zależności od terminu

Cena 3150 zł, dostępne terminy to od 16/01, 30/01 i od 20/02 – informacje

Sporthotel Beck – najlepszy dla rodzin z dziećmi

Ostatnia oferta w tym zestawieniu uwiodła nas ilością atrakcji i udogodnień dla dzieci jakie oferuje hotel. Ogromna sala zabaw, w której organizowane są zajęcia dla dzieci, osobna jadalnia, zestaw akcesoriów przydatnych rodzicom maluchów jak elektroniczne nianie, specjalne łóżeczka czy podgrzewacze do butelek to tylko niektóre z udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi.

To między innymi dzięki nim, hotel Beck został przyjęty do elitarnej, austriackiej grupy hoteli przyjaznych dzieciom (Austrian Kids Hotels) i otrzymał jedno z najwyższych wyróżnień.

Jeśli dodamy do tego basen w hotelu, wyciągi w odległości 150 metrów, ponad 220 km tras narciarskich, szkółki narciarskie dla dzieci od 4 lat, animację, opiekę na stoku i szkolenia dla dorosłych w cenie to mamy idealny wyjazd narciarski dla rodzin.

I nawet cena nie odstrasza za bardzo: 3050 zł + karnet narciarski: 180-230 euro. Dostępne są trzy terminy od 16/01, 30/01 i od 20/02 – szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.