Narty na Pomorzu – wyciągi narciarskie nad morzem ?

Mało kto wie, że na Pomorzu znaleźć można coraz więcej miejsc, w których da się pojeździć na nartach. Nie są to na pewno ośrodki mogące konkurować z alpejskimi, słowackimi czy czeskimi regionami narciarskimi ale doskonale nadadzą się do pierwszych prób, szkoleń i rozgrzewki przed dłuższym wyjazdem.

Sprawdziliśmy gdzie można będzie szusować w nadchodzącym sezonie zimowym, oczywiście jeśli aura nie spłata nam kolejnego figla …

Wieżyca – narty na Pomorzu

Wieżyca to najbardziej znana „stacja narciarska” na Pomorzu. Położony nieco ponad 40 km od Gdańska szczyt o wysokości blisko 328 m n.p.m. to najwyższe wzniesienie na całym Pomorzu, często odwiedzane przez narciarzy z Trójmiasta i Kaszub.

Najlepiej jednak przyjechać tu w tygodniu bo w weekendy bywa dość tłoczno. Na terenie ośrodka Koszałkowo na narciarzy czekają 4 wyciągi orczykowe oraz wyciągi dla dzieci i do snowtubingu. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski oraz skorzystać ze szkółek narciarskich.

Kilkadziesiąt metrów dalej znajdują się kolejne dwa wyciągi o długości 100 i 320 metrów czyli tzw. Wieżyca Kotlinka. W okolicy znajduje się kilka pensjonatów i kwater, w których poza weekendem za nocleg zapłacimy w granicach 90-120 zł za pokój – zobacz

Narty na Pomorzu
Zima na Pomorzu

Przywidz wyciągi dla początkujących

W Przywidzu znajdują się dwa wyciągi orczykowe obsługujące trasę o długości blisko 600 metrów długości. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony, a na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu, karczma, pierogarnia i wyciąg dla dzieci. I to właśnie dzieci będą najbardziej zadowolone bo stok w Przywidzu mimo że stosunkowo długi jest jednak na tyle płaski, że momentami trzeba pomagać sobie kijkami.

Sopot – narty nad morzem

Ciekawą propozycją jest stok narciarski usytuowany na Łysej Górze w Sopocie, w pobliżu Opery Leśnej. Stok jest w razie potrzeby naśnieżany i oświetlony więc jeśli warunki śniegowe pozwalają można jeździć do godziny 22:00. Jeśli jednak zima nie dopisze można pójść na spacer nad morzem, wybrać się do pobliskiego ogrodu zoologicznego w Gdańsku lub aquaparku.

Na miejscu jest również szkółka narciarska dla dzieci i dorosłych, restauracja i wypożyczalnia sprzętu.

Wyciągi narciarskie Amalka

30 km od Wieżycy ( w kierunku na północny zachód) znajduje się kolejny wyciąg narciarski. Amalka to według danych ośrodka stok o długości 260 metrów i 33 metrach różnicy wzniesień.

Na miejscu można skorzystać z usług przedszkoli narciarskich dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz szkółek narciarskich. Jest też oczywiście bar i wypożyczalnia sprzętu, a narciarze obsługiwani są przez dwa wyciągi orczykowe.

Trzepowo – snowboard narty na Pomorzu

Ostatnią w zestawieniu stacją narciarską jest położony również na Kaszubach ośrodek narciarski Trzepowo. Dysponuje on dwoma wyciągami o długości 300 metrów każdy i wyciągiem do nauki.

Ośrodek narciarski Trzepowo ma też swój snowpark. Są parkingi, gastronomia, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z serwisem i szkółka narciarska, a do Gdańska jest stąd zaledwie ok 35 km.

Jeśli będziecie wybierali się na narty na Pomorzu to informacje o tym jakie warunki narciarskie panują w wymienionych ośrodkach znajdziecie tutaj. No i nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami i uwagami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.