Gdy nie ma śniegu …

Jeśli w lipcu przyjdzie nam do głowy pomysł, żeby pojeździć sobie na nartach to wcale nie oznacza to wyprawy na lodowiec lub do Emiratów. U nas też są miejsca, w których na nartach można jeździć przez cały rok. Przedstawiamy całoroczne stoki narciarskie w Polsce.

Gdzie w Polsce jeździć na nartach jak nie ma śniegu ?

Całoroczne stoki narciarskie w Polsce podzielić można na te znajdujące się na świeżym powietrzu, wykorzystujące specjalne maty ułożone na zboczu wzniesienia oraz coraz bardziej popularne od pewnego czasu sztuczne stoki usytuowane pod dachem. Żadne nie zastąpią przyjemności jaką daje zabawa na prawdziwym, ośniezonym stoku ale mogą stanowić doskonałe miejsce do stawiania pierwszych kroków lub treningu przed kolejnym sezonem. Gdzie można w Polsce jeździć jak nie ma śniegu, a temperatury uniemożliwiają naśnieżanie

 

Warszawa – Szczęśliwice – całoroczne stoki narciarskie

To jeden z największych tego typu ośrodków w Europie, w którym na nartach i snowboardzie można jeździć przez cały rok. Stok narciarski pokryty jest specjalną matą, którą przy temperaturach dodatnich zrasza się specjalną mgiełką wodną poprawiającą poślizg, a zimą, przy ujemnych temperaturach, stok jest naśnieżany trzema armatkami.

Maksymalna wysokość stoku to 75 m, różnica poziomów wynosi 44 m, a długość zjazdu to ok 230 metrów (nachylenie stoku 12-17 stopni).

Ceny wyciągów zaczynają się od 7 zł za wjazd. Karnet na dziesięć wjazdów kosztuje w sezonie letnim 40 zł. W okresie zimowym można kupić karnety czasowe w cenie 19-25 zł za godzinę jazdy. Na miejscu działają również szkółki organizujące szkolenia narciarskie i snowboardowe.

Górka Szczęśliwicka, ul. Drawska 22, 02-202 Warszawa, Park Szczęśliwicki, tel. (22) 622-69-61

Poznań – Malta

Co prawda obecnie, w lipcu już sobie na Malcie nie pojeździmy na nartach ale postanowiliśmy też ująć ten ośrodek w zestawieniu. Sztuczny stok narciarski działa bowiem w okresie od października do kwietnia i zaprasza narciarzy nawet wtedy, gdy aura dookoła wcale nie przypomina tej zimowej.

Stok o długości 150 metrów i nachyleniu 14 stopni obsługują 3 wyciągi o przepustowości ok 1500 osób na godzinę. Stok jest oświetlony, a na miejscu skorzystać można z bogatej oferty szkoleń narciarskich i szkółek dla dzieci.

MALTA SKI Sp. z o.o., ul Wiankowa 2, 61-131 Poznań

Czarny Groń – pierwszy całoroczny stok narciarski w Polsce.

Pierwszy całoroczny stok narciarski w Polsce – tak w 2010 roku komentowały media otwarcie sztucznego stoku w Rzykach koło Andrychowa. W dodatku pod dachem …

Bo stok narciarski znajdujący się w ośrodku Czarny Groń to po prostu poruszająca się taśma, która imituje ośnieżony stok. Do zjazdu wykorzystuje się prawdziwe narty i buty narciarskie, a w ciągu dziesięciominutowego treningu narciarz może przebyć trasę odpowiadającą 3 km na prawdziwym stoku. Natomiast godzina jazdy na sztucznym stoku odpowiada już 18 kilometrom jazdy w terenie.

Cena: 10 minut – 15 zł, 1 godzina – 90 zł

Czarny Groń, Osiedle Praciaki 91, 34-125 Rzyki/ k. Andrychowa

 

Całoroczny stok narciarski w Gdańsku

W Gdańsku Oliwie otwarty został kolejny, sztuczny stok narciarski pod dachem. Składa się z dwóch, prawie dziesięciometrowych taśm wyłożonych specjalną wykładziną. Na każdej z nich mogą jednorazowo przebywać po 3 osoby, z których każda może osiągnąć prędkość nawet 25 km na godzinę. Prędkość ruchu taśmy można ustawić tak by mogli z niej korzystać zarówno doświadczeni narciarze jak i ci, którzy na taśmie chcieliby się dopiero uczyć lub doskonalić swoje umiejętności.

Skimondo, al. Grunwaldzka 355, (przy biurowcu Alchemii), Gdańsk, Recepcja 583 550 550

Bytom- Sportowa Dolina

Dolomity – sportowa dolina to całoroczne centrum narciarskie i snowboardowe znajdujące się w Bytomiu. Na miejscu znajdują się 3 trasy narciarskie, z których jedna pokryta jest sztuczną nawierzchnią.

Całoroczne wyciągi narciarskie, Bytom Sportowa Dolina Dolomity

A może znacie też inne całoroczne stoki narciarskie w Polsce i miejsca, w których można pojeździć na nartach gdy nie ma śniegu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.