Jak powinna wyglądać dobra szkółka narciarska dla dzieci ?

O tym jak powinna wyglądać dobra szkółka narciarska dla dziecka opowiadali instruktorzy Beskid Travel, którzy na austriackich stokach realizują autorski program szkoleniowy – „Nauka przez zabawę”

Szkółka narciarska dla dzieci z licencją

Przede wszystkim – dobra szkoła czy też szkółka narciarska powinna mieć licencję. Tylko ten warunek zapewnia, że uczą w niej przeszkoleni instruktorzy o wysokich kwalifikacjach, a nie koleżanka, która umie już jakoś jeździć na nartach i wydaje jej się, że potrafi przekazać swoje umiejętności. Instruktorzy zanim zdobędą uprawnienia przechodzą wiele cykli szkoleń, robią unifikacje i uczą się jak skutecznie i bezpiecznie nauczyć innych jazdy na nartach. W Polsce organem przyznającym licencje jest SITN (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN).

Rozplanowanie zajęć

Ale nie tylko to jest istotne. Dobrze jest, jeśli plan zajęć jest tak skonstruowany, żeby rodzice mieli wystarczająco dużo czasu na jazdę własną lub w trakcie zajęć dzieci również mogli korzystać z zajęć z instruktorami. Przecież zazwyczaj szkółki narciarskiej szukamy podczas rodzinnych wyjazdów na narty. Zazwyczaj szkółki narciarskie podczas wyjazdów trwają od 2 do 6 godzin. Zajęcia całodniowe podzielone są zazwyczaj przerwą na lunch natomiast dobrze jest gdy na czas zajęć rodzice „znikną” z pola widzenia dzieci. Podobnie jak w przedszkolu lub szkole. Wówczas maluchy skupią się na nauce, a o tym czego się nauczyły i gdzie jeździły opowiedzą wieczorem. Coraz więcej firm organizuje rodzinne wyjazdy na narty. Mają one różne formuły, więc warto poszukać i wybrać taką, która najlepiej spełnia oczekiwania całej rodziny.

szkółka narciarska dla dzieci
Szkółka narciarska dla dzieci Beskid Travel

Dobra szkółka narciarska dla dzieci

Nauka dzieci jazdy na nartach to wyzwanie, które wymaga odpowiedniego podejścia. Indywidualne zajęcia wcale nie muszą oznaczać szybszych postępów w nauce. U dzieci które uczą się jeździć na nartach i bawią się przy tym z rówieśnikami nauka przebiega szybciej, skuteczniej i przede wszystkim radośniej. Dodatkowo taka forma zajęć uczy również funkcjonowania w grupie, a zajęcia połączone z zabawą wprowadzają dzieciaki w „świat narciarstwa” bez niepotrzebnych stresów.

Ile osób powinna liczyć grupa ? Szóstka dzieciaków to naszym zdaniem optymalna ilość. Małe grupy szkoleniowe poprawiają nie tylko warunki do nauki jazdy na nartach, ale również wzmacniają bezpieczeństwo kursantów.

Beskid Travel szkółka narciarska dla dzieci
Zadowolone maluchy to podstawa sukcesu 😉

Cały dzień zajęć czy tylko 2 godziny ?

Różne szkoły stosują różne rozwiązania. U nas kurs trwa przez 6 dni, a zajęcia odbywają się w blokach 2 razy po 2 godziny jazdy. Kurs jest na tyle intensywny by dzieci mogły pokonać kolejny szczebel nauki (przy okazji rodzice mają tyle „wolnego”), ale równocześnie nie jest na tyle obciążający by zmęczyć dziecko. Zresztą zmęczyć dziecko wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Dzieci w tym wieku mają olbrzymi dar szybkiej regeneracji sił. Ciekawym pomysłem są również zawody z dyplomami pamiątkowymi i medalami, które są ukoronowaniem szkolenia. Zdarzało się tak, że nasi podopieczni nie chcieli zdejmować zdobytego trofeum nawet do snu.

Dzieci ski
Szkółka narciarska dla dzieci w Austrii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.