Wolne miejsca na wyjazdy narciarskie z dziećmi na ferie zimowe

Już za kilka dni pierwsze województwa rozpoczną ferie zimowe. Śnieg jest, pensjonaty i ośrodki czekają na pierwszych gości, a my postanowiliśmy sprawdzić gdzie mogą pojechać ci, którzy w ostatniej chwili chcieliby zdecydować się na ciekawy wyjazd narciarski z dziećmi. Część pierwsza i wyjazdy narciarskie z dziećmi w Polsce i Czechach.

Ciekawe miejsca na ferie zimowe w Polsce

Dokąd pojechać na ferie zimowe i gdzie znajdziemy jeszcze wolne miejsca ?

Jednym z najpopularniejszych miejsc na ferie zimowe wciąż pozostaje Zakopane i polskie Tatry. Mimo, że do pierwszego tygodnia ferii pozostało raptem kilka dni wciąż bez większego problemu znajdziemy tu wolne miejsca noclegowe.

W terminie od 16.01 booking.com – jedna z największych platform służących do rezerwacji noclegów informuje, że w wybranym zajętych jest 59% dostępnych u nich obiektów. Pokoje w pensjonatach wciąż znaleźć można tam już od 336 zł za pokój za tydzień w Białym Dunajcu i ok 420 zł za pokój za tydzień w pensjonacie w samym Zakopanym.

Wyjazdy narciarskie z dziećmi - Zakopane cena na ferie za tygodniowy pobyt w pensjonacie dla 2 osób od 16.01
Wyjazdy narciarskie z dziećmi – Zakopane cena na ferie za tygodniowy pobyt w pensjonacie dla 2 osób od 16.01

Za hotele i pensjonaty w standardzie 3 * zapłacić trzeba już jednak około 1200-1700 zł za pokój za tydzień. Niezwykle ciekawie na tym tle wypada oferta promocyjna pensjonatu Orzeł w Kościelisku, w którym ostatni pokój można zarezerwować za mniej niż 600 zł za tydzień pobytu dla 2 osób.

Tyle kosztuje pobyt od 16.01 na tydzień dla 2 osób

Zdecydowanie bardziej spieszyć powinni się natomiast ci, którzy ferie zaczynają od 30.01 czyli między innymi województwa mazowieckie, zachodniopomorskie czy ….. W tym terminie zajętych jest już blisko 70 % obiektów na Podhalu ale wciąż jeszcze można znaleźć pensjonaty w cenie od 420-600 zł za pokój za tydzień.

Bukowina obóz narciarski dla dzieci z rodzicami

Wybierając się na ferie zimowe na Podhale możemy liczyć na szereg atrakcji nie tylko na stoku. W Zakopanym można pojeździć na łyżwach na jednym z kilku lodowisk, wybrać się na kulig lub skorzystać z atrakcji oferowanych przez baseny termalne w Białce, Bukowinie lub Szaflarach. Jeśli jednak nie chcemy zaprzątać sobie głowy organizacją czasu wolnego dla dziecka warto wybrać obóz narciarski dla rodziców z dziećmi. Wówczas o atrakcje na stoku i poza nim zadbają doświadczeni instruktorzy i animatorzy organizując szkółki narciarskie, animacje, zabawy, ogniska czy karaoke. Koszt pełnego programu z zakwaterowaniem w pensjonacie z basenem, wyżywieniem i pełnym programem zaczyna się od 1290 zł

• Oferta cieszy się olbrzymim powodzeniem ale w kilku terminach ferii zimowych można jeszcze znaleźć pojedyncze wolne pokoje – potwierdzają pracownicy serwisu Yeti Club.pl
wyjazdy narciarskie z dziećmi
Dokąd wyjechać z dzieckiem na ferie w polskie góry ?

Zieleniec i Czarna Góra

Wśród mieszkańców Polski zachodniej jednym z popularniejszych regionów narciarskich jest natomiast Zieleniec i stoki znajdujące się na Czarnej Górze.

Tu wg portalu booking.com w najpopularniejszym terminie ferii mazowieckich zajętych jest już ponad 80% obiektów i ciężko znaleźć zakwaterowanie w cenie poniżej 1200 zł za tydzień. Wybierając się w tym terminie trzeba też liczyć się z dużym tłokiem na stokach narciarskich.

Odkryj Dwie Doliny

Jeśli nie lubimy tłoku na stokach, a chcielibyśmy jednak zostać w Polsce to planując wyjazd narciarski na ferie warto rozważyć mniej znane stacje narciarskie. Idealnym miejscem szczególnie dla rodzin z dziećmi mogą być intensywnie rozwijające się w ostatnich latach Dwie Doliny czyli Muszyna i Wierchomla. Region oferuje ponad 6 km tras narciarskich obsługiwanych przez 2 wyciągi krzesełkowe i 6 orczyków i doskonałe trasy dla dzieci i początkujących oraz średnio zaawansowanych narciarzy.

Na miejscu znajdują się też szkółki narciarskie czy snowpark, a po nartach skorzystać można z atrakcji oferowanych przez kompleks Wierchomla Spa. Wszystko to, w połączęniu z brakiem tłumów na stokach powoduje, że Wierchomla i Muszyna to idealne miejsce na wyjazdy narciarskie z dziećmi.

Wyjazdy narciarskie z dziećmi – Czechy

Alternatywą dla ferii narciarskich w Polsce są stoki naszych południowych sąsiadów. W czeskich Karkonoszach możemy liczyć na doskonałą infrastrukturę narciarską, przystępne ceny i sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najpopularniejszymi stacjami są Spindlerowy Młym, Janskie Łaznie czy Harrachov, które co roku przyciągają coraz większą rzeszę polskich narciarzy zmęczonych tłokiem na rodzimych stokach.

Ceny nie odbiegają od cen po polskiej stronie. Za tygodniowy pobyt w pensjonacie w rejonie Spindlerovego Młyna zapłacić trzeba od ok 1200 zł za tydzień.

Wyjazdy narciarskie z dziećmi do Czech nie są droższe niż w Polsce

Jadąc z dziećmi warto rozważyć jednak skorzystanie z wyjazdu zorganizowanego ze szkoleniami narciarskimi prowadzonymi przez polskich instruktorów i opieką na stoku. Koszt to w zależności od terminu od 780 zł za os + ewentualne szkółki narciarskie dla dzieci – zobacz program i terminy