Włochy – Val di Fiemme czy warto przyjechać tu na narty ?

Byliście już na nartach w Val di Fiemme? Podzielcie się swoimi wrażeniami na temat regionu …

Val di Fiemme czy warto przyjechać tu na narty ? Informacje o trasach, wyciągach, zdjęcia i opinie

Region Val di Fiemme

W Val di Fiemme znajduje się łącznie około 114 km tras narciarskich, z czego:

  • – 33 % tras łatwych
  • – 49 % tras średnich
  • – 18 % tras trudnych

Trasy obsługiwane są przez ponad 40 wyciągów, z których zdecydowana większość to wyciągi krzesełkowe i linowe:

  • – 7 wyciągów orczykowych
  • – 27 wyciągów krzesełkowych
  • – 9 wyciągi gondolowe i linowe

Val di Fiemme czy warto przyjechać tu na narty ?

 

Region położony jest na pograniczu Trentino i Południowego Tyrolu i daje  doskonałe możliwości do szusowania dla narciarzy na każdym poziomie zainteresowania. Stoki Pampeago to idealne miejsce dla początkujących a Obberegen i Predazzo obfitują w czerwone i czarne nartostrady.

Val di Fiemme to również jedna z najpiękniejszych alpejskich dolin. Urzeka niezwykłym krajobrazem monumentalnych skał i stanowi bramę do krainy Dolomitów.

Korzystając z karnetu Val di Fiemme mamy do dyspozycji 4 świetnie przygotowane stacje narciarskie o łącznej długości 115 km tras wraz z nowoczesną infrastrukturą 45 wyciągów. Ośrodek szczyci się również najnowocześniejszym systemem naśnieżania stoków w całym kompleksie. Nie brakuje tu również klimatycznych restauracji na stoku oraz roztańczonych do późnych godzin popołudniowych barów Aperes ski.

otwarcie sezonu narciarskiego
Val di Fiemme – otwarcie sezonu narciarskiego

Miejscowości w dolinie Val di Fiemme

Do największych miejscowości w regionie należą Cavalese, Tesero oraz słynące ze skoczni narciarskich Predazzo. Jeśli jednak chcemy spędzić jedno popołudnie w bardziej miejskim klimacie, warto wybrać się do oddalonego o jakieś 30 minut Bolzano, będącego stolicą całego regionu.

polecamy również wyjazdy narciarskie do Val di Fiemme z polskimi szkółkami narciarskimi – zobacz oferty dostępne w naszym serwisie

 

Val di Fiemme czy warto ? opinie

Jeździłeś już na stokach należących do doliny Fiemme ? Byłeś w Pampeago, Cavalese lub Moenie ? Podziel się swoją opinią. Napisz co myślisz o regionie Val di Fiemme. Jak oceniasz trasy narciarskie, atmosferę i infrastrukturę dla narciarzy. Czy warto pojechać na narty do Fiemme czy lepiej wybrać inny region we Włoszech ? A jak Twoim zdaniem sprawdziła się infrastruktura dla dzieci …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.