Region narciarski Val di Sole opinie użytkowników

Czy warto wybrać się na narty do Val di Sole? Kto był może podzielić się swoimi wrażeniami na temat słynnej Doliny Słońca

Czy Val di Sole to fajny region na narty z dziećmi ? Informacje o wyciągach, stokach i infrastrukturze. Zobacz opinie użytkowników i napisz jak oceniasz Val di Sole. Val di Sole opinie o regionie.

Val di Sole na narty z dziećmi

Val di Sole to jeden z najpopularniejszych regionów narciarskich we Włoszech. Szczególnie upodobali go sobie narciarze wyjeżdżający na tzw Free Ski ze względu na fakt, że przed i po sezonie można trafić na atrakcyjne oferty wyjazdu z karnetem w cenie.

I przyjeżdżając do karuzeli narciarskiej stworzonej przez wyciągi należące do Marillevy, Folgaridy, Madonny di Campiglio i od niedawna Pinzolo od razu widać skąd bierze się ta popularność. Różnorodność tras, unikalny klimat oraz charakterystyczna dla tego miejsca duża ilość dni słonecznych i niezwykłe widoki na masywy górskie: Dolomity Brenta, Adamello i Orlet …

val di sole opinie narciarzy
Val di Sole opinie narciarzy na temat jednego z regionów wchodzących w skład słynnej Doliny Słońca są bardzo pozytywne. Dziwicie się ? 😉

Val di Sole trasy narciarskie

Val di Sole jest częścią terenu narciarskiego SKIRAMA DOLOMITI, w skład którego wchodzą między innymi takie ośrodki narciarskie jak: Passo Tonale, Pejo, Pinzolo oraz Marlilleva – Folgarida czy legendarna Madonna di Campiglo.

Sercem doliny  Val di Sole są stoki Marillevy i Folgaridy, które ze względu na swoją infrastrukturę – dużą ilość kolejek gondolowych – oraz zróżnicowanie tras należą do najbardziej atrakcyjnych w regionie. Początkujący narciarze znajdą tu łagodne, niebieskie trasy oraz kilka wyciągów taśmowych idealnych dla początkujących narciarzy w Marilevie 1400. Warto przejechać się niezwykle widokową trasą Panoramica, która momentami jest tak płaska, że trzeba mocno pomagać sobie kijkami, ale widoki w pełni rekompensują te krótką niedogodność.

Dobrzy i bardzo dobrzy narciarze i snowboardziści muszą odwiedzić czarną trasę Nera znajdującą się w Folgaridzie.

>> znajdź wyjazdy narciarskie ze szkoleniami w rejonie Val di Sole

Val di Sole opinie narciarzy

Jeśli jeździłeś już w rejonie Val di Sole napisz swoją opinię o regionie. Jak oceniasz trasy narciarskie i infrastrukturę regionu w porównaniu z innymi stacjami narciarskimi ? Co Ci się podobało, a co trzeba poprawić ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.