Jakie są trasy narciarskie na Kronplatzu?

Region narciarski to jeden z najbardziej znanych regionów narciarskich we Włoszech. Zobacz jakie i ile tras czeka na Kronplatzu …

Kronplatz uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie! Tutaj odnajdzie się każdy, nawet najbardziej wymagający narciarze i snowboardziści. Jakie są trasy narciarskie na Kronplatzu ?

Kronplatz trasy narciarskie

Położony w Tyrolu Południowym Kronplatz, znany też jako Plan de Corones, to obecnie jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach.

Wokół góry  Plan de Corones (2 275 m n.p.m.) znajdziecie ponad 100 km świetnie przygotowanych nartostrad. Są ośle łączki dla początkujących narciarzy i stawiających swoje pierwsze kroki na nartach lub desce, szerokie, czerwone nartostrady i czarne trasy dla prawdziwych ekspertów. Najbardziej znane  są tu dwie równolegle biegnące czarne nartostrady schodzące do miejscowości Brunico, z których każda ma ponad 6 km długości.

Italien Südtirol Pustertal Bruneck Kronplatz Plan de Corones Ruis Gondelbahn Blick auf Dolomiten

Jakie są trasy narciarskie na Kronplatzu ?

Łącznie 116 km tras

  • – 48% tras łatwych
  • – 27% tras średnich
  • – 25 % tras trudnych

Wyciągi narciarskie na Kronplatzu:

  • – 5 wyciągów orczykowych
  • – 5 wyciągów krzesełkowych
  • – 21 wyciągi gondolowe i koleje linowe

Kronplatz infrastruktura

Początkujący narciarze znajdą na Kronplatzu  idealne do nauki. Taśmy oraz niebieskie trasy w okolicach Riscone. Tam też ulokowany jest jeden z największych we Włoszech bar Apress Ski – K1 .

Region narciarski Kronplatz wyróżnia się bardzo nowoczesna infrastruktura. To jedno z nielicznych miejsc w Europie, gdzie kolejki linowe i gondole są w zdecydowanej przewadze do również zmodernizowanych wyciągów krzesełkowych.

Największym miastem w regionie jest Brunico z malowniczą starówką i licznymi restauracjami oraz barami. Będąc w Brunico, jak i w pozostałych miejscowościach regionu Kronplatz, należy koniecznie spróbować lokalnej południowotyrolskiej kuchni, która jest oryginalnym połączaniem włoskich oraz austriackich kulinarnych tradycji.

Jakie są trasy narciarskie na Kronplatzu ?
Jakie są trasy narciarskie na Kronplatzu ? Właśnie takie 😉

Wyjazdy narciarskie na Kronplatz

Na Kronplatzu organizowane są polskie szkółki narciarskie dla uczestników wyjazdów narciarskich. W programie wyjazdów są często również przedszkola narciarskie wraz z opieką nad dziećmi na stoku i po nartach oraz szkolenia narciarskie i szkolenia snowboardowe dla dorosłych organizowane przez polskich instruktorów. Wyjazdy polecane przez Przedszkola Narciarskie znajdziecie w naszym serwisie – zobacz

Kronplatz – opinie

Byłeś na Kronplatzu ? Nie zapomnij zostawić swojej opinii o regionie i napisać jak oceniasz tą stacje w porównaniu do innych, włoskich, polskich lub austriackich stacji narciarskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.