Najlepszy region we Włoszech na wyjazd na narty z dziećmi

Jeśli zastanawiasz się gdzie w tym roku pojechać na narty z dziećmi to powinieneś poważnie rozważyć ten region. Stosunkowo mało znany i przez to z niezatłoczonymi trasami no i z doskonałą infrastrukturą dla maluchów. To nasz zdecydowany faworyt jeśli chodzi o idealny region na wyjazd na narty z dziećmi …

Wyjazd na narty z dziećmi

Bo czego tak naprawdę potrzebujesz planując wyjazd na narty z dziećmi ?

Lodowiec ?
Jest fajny jak jest pogoda. Natomiast w styczniu i lutym zdecydowanie łatwiej niż na piękne słońce można natknąć się na trzaskający mróz, silne wiatry i intensywne opady.

Setki kilometrów tras narciarskich ?
A ile tych tras zdążysz przejechać gdy wyjazd na narty planujesz wraz z dzieckiem. Szczególnie gdy maluch ma mniej niż 10 lat to nawet gdy skorzystasz z przedszkola narciarskiego czy polskich szkółek narciarskich na stoku to i tak trudno będzie zjeździć więcej niż 40-50 km tras.

Popularny region ?
Fajnie pojechać na narty do Livigno i szaleć do rana. Cortina d`Ampezzo, Kronplatz, Madonna di Campiglio mają w sobie mnóstwo uroku i dwie wady. W sezonie są tak popularne, że na stokach robi się trudno i ceny na stokach też nie należą do najniższych.

Folgaria
Folgaria najlepszy region na wyjazd na narty z dziećmi

I jest Folgaria …

Region wciąż mało znany wśród polskich narciarzy. Folgaria jest częścią popularnej Doliny Słońca – Val di Sole więc szansa na piękną, słoneczną pogodę jest tu zdecydowanie wyższa niż gdzie indziej. Statystyki pogodowe mówią bowiem, że słońce świeci tu ponad 300 dni w roku – aktualna pogoda w Folgarii i dodatkowe informacje o regionie – Folgaria Ski

Folgaria wyjazd na narty z dziećmi

Folgaria – słońce świeci tu ponad 300 dni w roku

Z racji położenia stacji na uboczu nawet w weekendy nie ma tłoku na stokach, a do przejechania jest ponad 100 km tras. I co ważne w przypadku wyjazdu na narty z dziećmi 90 % z nich to trasy łatwe i średnio trudne.

Na stokach nie ma tłoku

I jest jeszcze piękne, alpejskie miasteczko w pobliżu, w którym można schować się po szaleństwie na nartach, pójść na spacer, zakupy czy zatrzymać się w jednym z klimatycznych barów lub restauracji.

wyjazd na narty z dziećmi
Folgaria – klimatyczne miasteczko i super region na wyjazd na narty z dziećmi

Folgaria idealna nie tylko na wyjazd na narty z dziećmi

Dlatego Folgaria to nie tylko region idealny na wyjazd na narty z dziećmi. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy szukają doskonale utrzymanych tras narciarskich, pięknych widoków, ciszy i spokoju oraz niezatłoczonych tras i doskonałej infrastruktury.

Szukasz spokoju, potoków, skał, tajemniczego czaru lasów, niezmąconej ciszy,
relaksu, wciąż zmieniających się horyzontów, dostojnego piękna szczytów,
powolnego i łagodnego opadania płatków śniegu, ruchu, idealnego zjazdu, wielu wielu tras narciarskich, rozrywki, bicia serca, czegoś nowego, innych smaków, tych prawdziwych.
które wypełniają podniebienie, zabawy, nietypowych sportów, gościnności…

… wszystko to i wiele więcej zamyka się w tylko jednym słowie… Folgaria

Przedszkola Narciarskie gorąco polecają, a nieprzekonanym polecamy jeden z filmików, których wiele można znaleźć w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.